• Oznam školskej jedálne

• Prosím všetkých, ktorí v tomto školskom roku končia stravovanie v našej ŠJ, aby sa prišli odhlásiť zo stravovania.  Odhlášky posielam v prílohe, prípadne sú k dispozícii v kancelárii ŠJ. Tiež sa môžete odhlásiť aj mailom, kde bude uvedené Vaše meno, škola a tiež číslo účtu, kde pošlem preplatok.

Lenka Kozáriková

administratívna pracovníčka

Gymnázium- školská jedáleň

Veľká okružná 22

010 01 Žilina

tel.:041/56 25 432

Tlačivo: Odhláška zo stravovania

• KOŽAZ 2024

• Správa z účelového cvičenia KOŽAZ ( „kurz ochrany života a zdravia“ )

Program kurzu účelového cvičenia ,, KOŽAZ „ sa uskutočnil v dňoch od 22.04.2024 do 26.04.2024 v areáli školy SPŠS a v okolí Žiliny. Zúčastnení boli žiaci tretieho ročníka III.A, III.B, III.CD, III.CT, III.D a III. G tried pod vedením inštruktorov: Mgr. Kuric, Mgr. Ševčovič, Mgr. Lvončík, Mgr. Mesarč, Mgr. Kotvasová, Mgr. Mikulová. Zaujímavá a obohacujúca bola aj spolupráca príslušníkov ozbrojených síl SR v areáli 5teho pluku špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka. V rámci kurzu sa realizovali rôzne športové tímové aktivity zamerané na rozvoj sily,  výbušnosti a presnosti. Cieľom účelového cvičenia bolo aj prehlbovanie vedomostí, schopností a zručností z oblasti zdravia a civilnej ochrany, okrem iného aj získavanie skúseností na ochranu vlastného zdravia, poskytnutia prvej pomoci a riešenie situácií mimoriadnych udalostí k čomu patrí  presun tzv. evakuácia čiže mobilizácia na vopred stanovené miesto.

Do fotogalérie bol pridaný nový album KOŽAZ 2024.

• Celoštátna prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti

• Dňa 24.-26.04.2024 sa na pôde Strednej odbornej školy veterinárnej v Nitre konal 46. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným a metodický gestorom súťaže je Štátny inštitút odborného vzdelávania. Súťaže sa zúčastnilo v 17 odboroch 266 žiakov z celého Slovenska a 3 žiaci z Českej republiky. Na celoštátnu prehliadku sa zo SPŠS ZA dostali 2 práce žiakov Martin Danko, Timotej Lulek / Filip Fábry v odbore 10. Stavebníctvo, geodézia, kartografia. Slávnostné vyhodnotenie 46. ročníka celoštátnej prehliadky sa uskutočnilo v aule SPU Nitra.

Okresné kolo SOČ (postup do krajského kola)
            Gymnázium, Hlinská 29, Žilina
            1. miesto Filip Fábry
            2. miesto Martin Danko, Timotej Lulek

Krajské kolo SOČ (postup do celoštátneho kola)
            Stredná priemyselná škola informačných technológií, Nábrežná 1325, Kysucké Nové Mesto
            1. miesto Martin Danko, Timotej Lulek
            2. miesto Filip Fábry

Celoštátna prehliadka SOČ;
            Stredná odborná škola veterinárna, Drážovská 14, Nitra
            1. miesto Filip Fábry
                            Modernizácia železničnej stanice Vrútky
            3. miesto Martin Danko, Timotej Lulek
                            Koníčkova vila

Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoštátna prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti.