• Kurzu na ochranu života a zdravia

• V dňoch 24.4. 2023 – 28.4.2023 sa konal každoročný kurz ochrany života a zdravia KOŽaZ, ktorý patrí k povinnej súčasti vzdelávacieho programu pre všetkých žiakov 3.ročníka .

Hlavný program pre nepriaznivé počasie, bol sústredený v telocvični SPSŠ. V spolupráci so žilinským 5.plukom špeciálneho určenia a odborným vedením vojenských inštruktorov, sme si precvičili základy prvej pomoci, zdokonalili streľbu zo vzduchovky,  riešili sme zaujímavé úlohy pri orientácii sa v cudzom prostredí ....pri použití mapy a buzoly, prehĺbili sme si vedomosti z CO.

• Medzinárodná geodetická súťaž IG5

• 22.04.2023 sa konal 16. ročník geodetickej medzinárodnej súťaže IG5 v Prahe.

Žiaci SPŠS Žilina sa nestratili v kvalitnej konkurencii a opäť nám urobili radosť a hrdo reprezentovali školu.

V kategórii 2 (presnosť a rýchlosť geodetických úloh) sa naši tretiaci umiestnili na 3. mieste a štvrtáci boli na 10. mieste.

V kategórii 1 (celkový čas + geodetické úlohy) boli tretiaci na 7. mieste a štvrtáci na 11. mieste.

pokračovanie správy ....

• Odborná exkurzia III.G-Praha

• V dňoch 12. – 15. 4. 2023 sa trieda III.G spolu s vyučujúcimi Ing. Jozefom Dudoňom, Ing. Petrou Šutarikovou a Ing. Denisou Beliančínovou zúčastnila odbornej exkurzie v Prahe. Hlavným bodom exkurzie bola návšteva ČVUT Praha-katedra geodézie a kartografie a prehliadka Prahy.

Počas exkurzie sme navštívili krásnu, historickú Prahu a nesmeli chýbať pamiatky:

Karlov most, Staromestské námestie, Valdštejnska záhrada a Pražský hrad. Okrem pamiatok sme navštívili aj úchvatné Planetárium, Technické múzeum, Náplavku ale aj vyhliadku Petřín. Jeden z dní bol venovaný návšteve ČVUT-České vysoké učení technické, kde sme navštívili katedru geodézie a kartografie. Počas prehliadky ČVUT sme mali možnosť vidieť priestory školy a vypočuli sme si prednášku ktorá nám priblížila štúdium na škole.

Dominik Špiriak III.G

• Exkurzia v spoločnosti Original masív s.r.o.

• 18.04.2023 Exkurzia v spoločnosti Original masív s.r.o.

Žiaci z triedy I.D mali možnosť vidieť zrubovú stavbu z masívu a rovnako aj projektovú dokumentáciu.

Na jednotlivé projekty sa používa smreková guľatina, ktorá sa opracuje ručným spôsobom. Skelet sa vyrába vo výrobnom areáli a následne sa všetky prvky označia, rozložia a prevezú na stavenisko. Následne začína realizácia celeho projektu vrátane interiéru.

Ďakujeme Ing. Rudincovi za možnosť priblížiť žiakom takúto jedinečnú technológiu.

Bližšie informácie sa môžete dozvedieť na https://www.zrub.sk/

• Tímový záchranár 2023

• Dňa 4.4.2023 sa v priestoroch Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline konala Medzinárodná športovo - vedomostná súťaž Tímový záchranár 2023 (organizovaná Fakultou bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline) . SPŠS reprezentovali dvaja žiaci z IV. CO triedy - Tadeáš Blaho a Radoslav Juriš. Naši žiaci obsadili v kategórii stredné školy poctivé 6.miesto. Celkovo sa sútaže zúčastnilo 25 tímov zo Slovenska a Česka.

• Vážení rodičia,

pozývame vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 13.04.2023  v kmeňových triedach od 16:00 hod.

Všetkých rodičov srdečne vítame.

Po skončení triednych schôdzok cca 16:45 sa uskutoční zasadnutie rady rodičov v klube školy.

• Olympiáda z nemeckého jazyka

• Celoštátne kolo

V dňoch 26.-27.3.2023 sa konalo celoštátne kolo 33. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku.

Na súťaži našu školu reprezentoval Michal Kútnik zo IV.D., ktorý sa umiestnil na 5. mieste v kategórii 2D.

Vyhodnotenie súťaže prebehlo slávnostne v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave, kde sa vyhlásili výsledky a odovzdali ceny účastníkom za účasti zástupcov veľvyslanectiev a zahraničných inštitútov.

Záštitu nad podujatím prevzali:

veľvyslankyňa Spolkovej republiky Nemecko Barbara Wolf

veľvyslankyňa Rakúskej republiky Margit Bruck-Friedrich

veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie Peter Nelson

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

Vypracovala Mgr. Svobodová Mária