• Odborná exkurzia v Bratislave

• V dňoch 2. – 3. novembra 2023  sme sa zúčastnili s triedou  IV.B  exkurzie v rámci predmetov pozemné staviteľstvo, ekonomika, slovenský jazyk a literatúra v hlavnom meste Bratislava. Žiaci absolvovali zaujímavú odbornú prednášku  so zameraním na finančnú gramotnosť v budove Národnej Banky Slovenska, prezreli si zaujímavú expozíciu o histórii a výrobe mincí, bankoviek Slovenska, s možnosťou prehliadky interiéru  budovy. Neskôr sme sa presunuli na autobusovú stanicu NIVY, zelená strecha, kde mali možnosť vidieť oddychové a športové zóny, komunitné záhrady a vychutnať si krásne výhľady na Bratislavu. Večerným programom bola návšteva divadelného predstavenia „Chaos“.

Druhý deň sme absolvovali prehliadku priestorov, prijímacích  salónikov, rokovacích miestností, kaplnku Úradu Vlády SR s odborným výkladom. Žiaci mali možnosť zažiť atmosféru priestorov politických jednaní, schvaľovaní zákonov a vidieť historicky zachované priestory bývalého letného arcibiskupského paláca. Neskôr sme sa presunuli do priestorov SvF STU, kde žiaci boli oboznámení so študijným  programom, mali možnosť prezrieť si množstvo priestorov, aulu, prednáškové miestnosti, projekty žiakov, laboratória, oddychové zóny, športoviská...sprostredkované doktorantmi VŠ.

Exkurzia zanechala príjemné zážitky a zároveň rozšírila vedomosti žiakov v rôznych oboroch.

Ing. Daria Mandáková